Osoby, które często podróżują i lubią poznawać nowe miejsca i ludzi, coraz częściej korzystają z serwisu Airbnb. Oferuje on szeroki wybór interesujących mieszkań, pokojów, domów, apartamentów. To jednak również szansa na poznanie innej kultury i nowe przyjaźnie. Dlaczego warto zwrócić uwagę na Airbnb? Jakie są zalety i wady korzystania z tej platformy do wynajmu zakwaterowania?
Czym jest serwis do wakacyjnego wynajmu mieszkań?
Airbnb to strona internetowa gdzie można znaleźć tanie noclegi. Serwis skupia w ramach swojej działalności wielu gospodarzy, którzy oferują wynajem swoich prywatnych lokali dla odwiedzających. To jednak nie tylko niedrogi sposób na wakacyjny pobyt. Na Airbnb można znaleźć miejsca niezwykle oryginalne:
– domki na drzewie,
– przezroczyste kapsuły,
– pokoje w zamkach,
– domy na plaży.
To także strona, za pośrednictwem której można wyszukać piękne rezydencje na wynajem. Każdy podróżnik znajdzie dla siebie coś miłego, niezależnie od tego czy jest poszukiwaczem przygód, wielbicielem luksusu czy niskobudżetowych wypraw „backpakerskich”.
Na czym polega platforma?
Mechanizm działania Airbnb jest dosyć prosty. Serwis pośredniczy pomiędzy podróżnikami a gospodarzami. Każdy kto jest posiadaczem lokum w dogodnej lokalizacji może wynająć zakwaterowanie podróżnym. Na profilu miejsca dodaje się szczegółowy opis wraz ze zdjęciami. Ustalana jest określona cena za dzień pobytu. Niektórzy gospodarze zastrzegają sobie minimalny czas zakwaterowania, warto więc zwracać uwagę na szczegóły oferty. Użytkownik korzystający z wynajmu może po skończonej wizycie napisać recenzję miejsca. Jest to pomocne dla kolejnych użytkowników.
Jak dokonać rejestracji na stronie?
Zakładanie konta i proces rejestracji na stronie Airbnb jest bardzo szybki i prosty. Wystarczy podać swoje dane osobowe i wprowadzić numer karty kredytowej. W ten sposób dokonywane są wszystkie transakcje za pośrednictwem platformy. Ma to za zadanie zapewnić bezpieczeństwo i wyeliminować ewentualne próby wyłudzenia pieniędzy.
Przydatne kupony
Warto wspomnieć o czymś takim jak kupon Airbnb. W internecie znaleźć można jednorazowe kody, które umożliwiają uzyskanie zniżki na pierwszą rezerwację. Benefity można też otrzymać za polecanie znajomych.
Plusy i minusy tego rodzaju zakwaterowania
Istnieje wiele zalet korzystania z Airbnb. Wśród tych najczęściej wymienianych są: tanie noclegi, kontakt z kulturą, poznawanie nowych miejsc, bezpieczeństwo, jakie zapewnia serwis. Do wad zalicza się możliwe nieporozumienia z właścicielami (głównie przez barierę językową, oraz niezgodność wyglądu pokoju ze zdjęciami zamieszczonymi w internecie. Takie sytuacje zdarzają się jednak niezwykle rzadko.
Całkowite koszty wynajmu
Przy okazji szczegółowego opisywania serwisu warto zaznaczyć, że na całkowity koszt wynajmu mieszkania składa się:
– cena za noc ustalona przez gospodarza,
– dodatkowe opłaty takie jak koszt sprzątania lokum (przy pobycie dłuższym niż kilka dni),
– kaucja (w przypadku niektórych ofert jest konieczne jej uiszczenie),
– opłata serwisowa (pieniądze, które serwis nalicza za pośredniczenie w transakcji).
Ja nigdy nie lubiłam wakacji w formie zorganizowanej. Czasami też organizuję ze znajomymi wypad na 3-5 dni gdzieś w cieplejsze miejsca. Od dawna korzystamy z Airbnb i uważam, że to super opcja, ale trzeba uważać, by nie dać się oszukać. Nie polecam wynajmować zupełnie niesprawdzonych ofert. Ja wybieram jedynie te, które mają pozytywne komentarze i mają ich minimum 20. Raz jeden wzięłam nową ofertę i się sparzyłam. Miałam niemały problem właścicielem wynajmowanego mieszkania. Oferta nie była zgodna ze stanem faktycznym. Dlatego uważajcie i nie dajcie się złapać na super oferty, takie coś nie istnieje. Aha, no i przy rejestracji polecam wpisać kupon rabatowy Airbnb, można stówkę zaoszczędzić.
Wszędzie tak jest, nie tylko na airbnb, że szczególnie korzystne oferty nie zdarzają się. Jeśli ktoś liczy na luksusy w niskiej cenie to może się mocno przejechać.
Wiesz jak to jest z Polakami. Nie zarabiają tak dobrze, jak sąsiedzi z zachodu, więc nie ma się co dziwić, że chcą wydać na wczasy możliwie najmniej. Ja sama idę zazwyczaj na kompromis. Mąż by chciał zaszaleć, ja bym przyoszczędziła, więc spotykamy się gdzieś po środku. U nas to się sprawdza. Korzystamy z platformy airbnb, bo jest wygodnie.
Magda, jasne, rację masz, ale bardzo często jest tak, że ludzie nawet nie wiedzą ile kosztują wczasy za granicą. Zakładają, że znacznie więcej niż w Polsce. Nawet nie sprawdzą ofert na bookingu lub airbnb tylko po prostu zakładają, że ich nie stać. A rzeczywistość potrafi zaskoczyć.
Czy ma ktoś kupon o wartości większej niż te 138 złotych?